W dniach 16 – 22 października 2019 roku uczniowie szkół podstawowych na Dolnym Śląsku  przystąpili do XX edycji konkursu Zdolny Ślązak.  Przedstawiciele klas IV –VIII rozwiązywali zadania z 9 przedmiotów: języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, historii, matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w szkolnych eliminacjach. Troje z nich zakwalifikowało się do etapu powiatowego Zdolnego Ślązaka: Oliwia Cieślak – język polski i biologia, Marta Więcław – fizyka,  Kacper Winnicki – matematyka.

Serdecznie gratulujemy najlepszym i życzymy powodzenia w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie  się w listopadzie. Trzymamy kciuki.