Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy czekają na świąteczny prezent z Ojczyzny. To ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.

Po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę paczek na Kresy w naszej szkole. Zebraliśmy artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne i zabawki.

Wszystkie dary przewiezione zostały do Telewizji Wrocław, a następnie zostaną dostarczone do potrzebujących Rodaków żyjących na Ukrainie, Litwie i Białorusi.

Zbiórka świątecznych prezentów odbyła się również w Kościele Parafialnym w Jaworzynie Śląskiej.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, nauczycielom oraz naszym szkolnym wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu akcji.