Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej serdecznie zaprasza uczniów, rodziców i wszystkich sympatyków historii na „Piknik historyczny” z okazji obchodów 100 -lecia niepodległości. Piknik odbędzie się  18 października (czwartek) w Szkole Podstawowej przy ulicy Jana Pawła II.

Program :

• 15.30 – „Polskie drogi do wolności”- montaż słowno – muzyczny
  • 16.00 – żywa lekcja historii „od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości” w wykonaniu grupy artystycznej „ARKONA”

• 17.20 –Prezentacja strojów historycznych z udziałem jaworzyńskiej grupy rekonstrukcyjnej.
  • 17.40 – „Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia”- prezentacja multimedialna –wspomnienie z akcji porządkowania cmentarzy na kresach- Wiesław Dybeł
  • 18.00 – „Bitwa pod Rokitną”- polskie Termopile – wykład – Krzysztof Sołtys