Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Dzisiaj poznaliśmy historię o tym jak powstał druk.
Pan Robert twierdzi, że chodziło (jak to często bywa) o związek kobiety i mężczyzny…

Pewnego jubilera odwiedziła kiedyś tajemnicza nieznajoma. Seniorita zafascynowała go na tyle swoim urokiem, wyglądem i manierami,  że ten postanowił ją odszukać… Działo się to w mieście nieco większym od Jaworzyny. Jubiler zatem  postanowił rozwiesić ogłoszenia w całej okolicy o tym, że poszukuje kobiety, która zawróciła mu w głowie…Ponieważ pisania było na kilka dni, postanowił to przyspieszyć. Wpadł przy tym na druk przez powielanie i okazało się to na tyle skuteczne, że tajemnicza nieznajoma odnalazła się! Zgłosiła się sama do jubilera! Jak się można domyślać odtąd żyli długo i szczęśliwie…

Ten pan nazywał się Johannes Gutenberg i udoskonalił swój wynalazek do tego stopnia,że wynalazł druk. Nie trzeba już było przepisywać książek jak dotychczas, w średniowieczu. Stały się bardziej dostępne choć nadal bardzo cenne. Pierwszą książką dwydaną drukiem po dzisiejsze czasy jest Biblia.

Czas umilały nam grane na żywo utwory jak Seniorita czy Oczy Zielone. Artyści byli ubrane w piękne stroje z epoki renesansu.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II