DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem  podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Tym razem dzieci przyniosły swoje misie nie tylko na wystawę, ale podarowały je dzieciom przebywającym w szpitalu w ramach akcji Dzieci-Dzieciom, a także rówieśnikom z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Dzieci dały piękny przykład i dowód na to, że żyć pięknie, to nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać.

KSIĄŻKA NA ZIMOWE WIECZORY

Jesień i zima to okres długich wieczorów. Jest to dobry czas na bliskie spotkania z książką. Zapraszamy do zwiedzenia wystawy i wybrania  odpowiedniej dla siebie książki. Życzymy miłej lektury.

KSIĄŻKA W ŻYCIU POMAGA.

Uczniowie klas IV wzięli udział w rankingu pod hasłem  „Moja ulubiona książka”.

I tak oto powstała  lista bestsellerów. Zdecydowanie najwięcej głosów zdobyły trzy pierwsze pozycje,  pozostałe trochę mniej.

1. „Akademia pana Kleksa ”
  2. „Dziennik cwaniaczka”
  3. „Harry Potter”
  4. „Opowieści z Narnii”
  5. „Plastusiowy pamiętnik”
  6. „Mikołajek”
  7. „O psie, który jeździł koleją”
  8. „Cuda i dziwy”

Uczniowie zareklamowali wybrane książki i zaprezentowali swoje prace na wystawie „KSIĄŻKA W ŻYCIU POMAGA”

AMBROŻY KLEKS ZAPRASZA.

W bibliotece szkolnej powstał  kącik lekturowy. Uczniowie klas czwartych pod kierunkiem pani Agnieszki Ptak wykonali makietę 3D przedstawiającą Akademię pana Kleksa, natomiast członkowie Koła Przyjaciół Koszałka – Opałka opracowali planszę charakteryzującą bohaterów lektury.

Trzymaj Formę!

O zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać od najmłodszych lat. Zdrowy styl życia to klucz do sukcesu! Jakie są najważniejsze zasady? Z pewnością prostsze, niż Wam się wydaje. Przekonacie się o tym odwiedzając bibliotekę i zapoznając się z wystawą ,,Trzymaj formę”. Również w 3 numerze ,,GROSZKA” proponujemy ciekawe artykuły i przepisy na wiosenne sałatki pełne zdrowia. Życzymy miłej lektury.

Maria Konopnicka

W maju obchodzimy Święto Szkoły – rocznicę urodzin naszej patronki Marii Konopnickiej. Z tej okazji członkowie Koła Przyjaciół Koszałka-Opałka przygotowali w bibliotece wystawę poświęconą życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Ekspozycję uatrakcyjniają prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły, ilustrujące bohaterów utworów patronki naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy.