Niezwykłe emocje, przygoda, relaks i zabawa towarzyszyły uczniom klasy IV c i IV a  podczas wycieczki szkolnej do Karpacza, która odbyła się w poniedziałek 20 maja . Autokar wyjechały spod szkoły o godzinie 8:00 rano. Po 1,5 godzinie dojechaliśmy na miejsce. Już na początku wszyscy zmęczyliśmy się wchodzeniem do schroniska i myśląc, że to już koniec, dowiedzieliśmy się , iż czeka nas jeszcze zdobycie góry Sokolik- ponad 600 m. n.p.m. Uczniowie bardzo dzielnie wspinali się na szczyt góry, gdzie czekała na nich atrakcja- wejście na punkt widokowy skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Po zejściu ze szczytu Sokolik, do schroniska Szwajcarka, uczniowie z pomocą opiekunów rozpalili ognisko lecz niestety zaskoczyła nas ogromna ulewa. Na szczęście mieliśmy się gdzie ukryć przed deszczem. Wszyscy pobiegli do schroniska i tam przeczekaliśmy krótką ale intensywną ulewę. Po deszczu wyszło piękne słońce i ku naszemu zdziwieniu ognisko nie zgasło czekała na nas abyśmy mogli usmażyć na nim swoje kiełbaski.  Na sam koniec wycieczki, jako nagroda za bardzo dobre zachowanie świetnie się bawiliśmy zjeżdżając na saneczkach w rynnie saneczkowej „Kolorowa”. Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń jak również z wieloma pamiątkami z Karpacza, które będą nam przypominać o naszej wycieczce.