W ramach warsztatów przyrodniczych programu „Szkoła z Kluczem” grupa gimnazjalistów spędziła sobotę we wrocławskim ZOO. Przy pięknej słonecznej pogodzie zwiedziliśmy całe ZOO oraz Afrykarium. Jest to jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie florze i faunie Afryki. Na terenie Afrykarium znajdują się ekspozycje czterech biotopów: fauna Morza Czerwonego, fauna Afryki Wschodniej, fauna Kanału Mozambickiego oraz fauna Dżungli Konga.
Uczniowie w ramach warsztatów wypełniali karty pracy dotyczące Ameryki Południowej oraz wykonywali fotografie zwierząt na konkurs „Dzikie zwierzęta w obiektywie”
Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci uczniów. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.