Po feriach uczniowie klasy IV a wybrali się do swoich młodszych kolegów z przedszkola, aby wziąć udział w zajęciach muzyczno-językowych oraz przeczytać książeczki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Grupę uczniów powitała ciepło p. Dyrektor Jadwiga Chrobak oraz wychowawczyni Katarzyna Ignatowicz.

Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego zaśpiewania piosenki w języku angielskim. Następnie pani Kasia zapoznała dzieci z nazwami różnych instrumentów. Pracując w parach wspólnie rozpoznawali kształty i dźwięki tych instrumentów. Uczestniczyli w quzie muzycznym odpowiadając na niełatwe pytania. Starsi uczniowie pomogli przedszkolakom w wykonaniu własnego instrumentu.

Celem wizyty było również promowanie głośnego czytania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Hania Sułek przeczytała książeczkę U. Kozłowskiej „Orkiestra”, a Mikołaj Pasikowski przeczytał książeczkę w języku angielsku „Colours with Olaf”. Warto pamiętać, że czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce moralnych zachowań, wzmacnia samouznanie.

Miło było znów być beztroskim przedszkolakiem. Wszystkim bardzo odpowiadała taka forma wspólnego spędzania czasu. Uczniowie wrócili do wspomnień, a młodsi z zainteresowaniem obserwowali swoich starszych kolegów. Dziękujemy grupie Maleństwa za wspaniałe przyjęcie oraz wspólną zabawę.