W ostatnim tygodniu przed feriami gościliśmy, już po raz trzeci, wolontariuszy ze studenckiej organizacji AIESEC. Tym razem uczniowie naszej szkoły spotkali się z Karimem Mennouja  z Maroka i Vihang Pooliyadda ze Sri Lanki.

Podczas wspólnych lekcji studenci w ciekawy sposób prezentowali kulturę, historię oraz tradycje charakterystyczne dla swoich krajów. Sri Lanka to państwo, słynące przede wszystkim z uprawy herbaty, z przepiękną fauną i florą, znajdujące się w południowej Azji, na wyspie Cejlon. Z kolei Maroko to piaski, pustynie, magia barw, zapachów i orientalnych smaków.

Lekcje, w których uczestniczyli nasi uczniowie, to nie tylko poznawanie obcych kultur, dość egzotycznych w porównaniu z naszą, ale przede wszystkim możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim. Poza oczywistą konwersacją był również czas na zabawę. Spotkaniu towarzyszyły tańce i śpiewy. Między lekcjami uczniowie bardzo chętnie spędzali czas z naszymi gośćmi, robiąc sobie wspólne zdjęcia czy też poznając pismo arabskie i syngaleskie.

Bardzo miłym akcentem wizyty naszych gości był mecz piłki koszykowej pomiędzy nauczycielami i uczniami. Karim i Vihang zasilili szeregi nauczycielskie i dzielnie spisali się na boisku.

Niezwykłe spotkanie z ciekawymi gośćmi pozostanie w naszej pamięci na długo, zaś Maroko i Sri Lanka są krajami, które będziemy chcieli odwiedzić.

Wizyty takie jak ta są dla naszych uczniów wspaniałą lekcją poznawania kultur innych krajów i kształtowania postawy tolerancji. Przede wszystkim jednak, to okazja, aby docenić naszą kulturę i kraj, w którym żyjemy.