22 marca 2018 roku uczniowie z klas 1-4 rozpoczęli swój dzień w szkole inaczej niż zwykle. Dlaczego? Nadeszła wiosna i czas WIOSENALII !!! Już od 22 lat ten dzień w nasze szkole jest radosnym świętem, podczas którego najmłodsi uczniowie prezentują swoje talenty. Jakie? Mają ich wiele, ale my – licznie zgromadzeni widzowie, nauczyciele i rodzice mogliśmy podziwiać ich w czterech kategoriach: recytacja wiersza, piosenka, gra na instrumencie oraz taniec. Chętnych jak co roku było wielu ( 64 młodych artystów!), dlatego wcześniej odbyły się wstępne eliminacje, podczas których jury do głównego konkursu zakwalifikowało 28 uczestników. Przygotowań i emocji związanych z konkursem było bardzo wiele, a pokonać stres też przecież nie jest łatwo. Ale udało się!!! Zmagania prowadziły Maja Bartczak oraz Zuzanna Waligóra. Przepiękne występy, reakcje widzów i…..jury nie miało łatwego zadania. Po dłuuugich naradach nadeszła chwila ogłoszenia wyników:

Kategoria recytacja wiersza:
1 miejsce: Anna Maria Michalska kl.4b
2 miejsce : Dorota Godek kl.1c, Miłosz Dec kl.4b
3 miejsce : Marta Romaniecka kl.1a,Kornelia Grandus kl.3d
Kategoria piosenka:
1 miejsce: Zuzanna Pasikowska kl.4c
2 miejsce: Alan Skoczeń kl.1a,
3 miejsce Zofia Kapuścińska kl.3b, Amelia Myślicka ,Kamil Skoczyński kl.3d
Kategoria gra na instrumencie:
1 miejsce: Miłosz Dec kl.4b
2 miejsce: Piotr Tomczak kl.3d
3 miejsce :Ewa Śmigiel kl.3c
Kategoria taniec:
1 miejsce: Aleksandra Dyko, Maja Mazurek kl.3b
2 miejsce: Amelia Suwalska kl.1a,Lena Graca kl.2b
Hania Pałeczka, Nikola Ciszewska,Wanessa Zacharewicz kl.4b
3 miejsce: Ewa Śmigiel kl.3c, Amelka Krawczyk,Klaudia Naskręt kl.4c
Nie zabrakło też wyróżnionych, a wśród nich: Aleksandra Byczko,Daria Cielecka, Julia Włodarczyk, Martyna Włodarczyk, Aleksandra Jakubowska.
Wszyscy artyści zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
I to by było na tyle.
Dziękujemy wszystkim młodym artystom ,prowadzącym i do zobaczenia za rok…

Małgorzata Sorbjan, Anna Kruk