Z czym Wam się kojarzą Chiny? Czy tylko z Wielkim Murem Chińskim (jedynym obiektem rąk ludzkich widzianym z kosmosu?) Pewnie słyszeliście też o chińskiej porcelanie: cieniutkiej, cenionej przez znawców tematu. Ale Chińczynkom zawdzięczamy również wynalazek papieru ( w tym ścianom z papieru!), czy proch…

Oczywiście Chiny to także techniki relaksacyjne, ćwiczenia uspokajające, dzięki którym odzyskujemy wewnętrzny spokój…

Chiny to również słynne smoki. Ale tam są synonimem dobra, pokoju, miłości. Dlatego też w wielu chińskich domach są wizerunki smoków, które mają zapewnić dobro, pokój, szczęście…

Osobą na specjalne zaproszenie był dzisiaj wirtuoz akordeonu. Pan prezentował nam ten instrument przypominając, że jest to instrument dęty, wykonany z drewna, posiadający miech oraz specjalne przyciski zmieniające głos.

Poćwiczyliśmy dzisiaj relaksację, posłuchaliśmy na żywo gry na akordeonie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z muzyką!