W ramach projektu unijnego Sowa grupa uczniów klasy 6b spędziła wtorkowy dzień na warsztatach ekologicznych w Rzeszówku.Z zebranych w ogrodzie pokrzyw, kwiatów nagietka, ,aksamitki, nasturcji ,cząbru, mięty, szałwii i innych ziół uczniowie ugotowali obiad.Zadania dla grup: wałkowanie ciasta na macę z ziołami,  przygotowywanie pokrzywy i cebuli do zupy, wykonanie sosu do sałaty z jadalnymi kwiatami, smarowanie listków szałwii i mięty roztopioną gorzką czekoladą. Po wielkich przygotowaniach nastąpił czas na degustację obiadu.

Menu naszego ekologicznego obiadu:

Obiad-zupa pokrzywowa

Przystawka-maca z ziołami ,bagietka z smażonymi liści szałwii, sałata z jadalnymi kwiatami

Deser-liście mięty w czekoladzie

Napój -herbata z igliwia(sosna, świerk ,daglezja),herbata z zebranych ziół, herbata z zebranych owoców

W czasie warsztatów uczniowie dowiedzieli  się o właściwościach leczniczych roślin, o tym jak zachować to co w roślinach jest najważniejsze czyli o naturalnych  wartościach  odżywczych ,minerałach ,witaminach.Poznali też  dawne przepisy na dania z chwastów i ziół ,które po przyrządzeniu dostarczają  podniebieniom ciekawych doznań kulinarnych.Uczniowie wrócili bogatsi o nową wiedzę i z nowymi umiejętnościami.