Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W ramach programu „Szkoła z Kluczem” grupa gimnazjalistów spędziła sobotę na warsztatach w Ogrodzie Japońskim w Przesiece. Zajęcia rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum sztuki samurajskiej, znajdującym się na terenie ogrodu. Podziwialiśmy bogato zdobione zbroje, pancerze oraz miecze Samurajów. 

Następnie udaliśmy się na zajęcia warsztatowe z animatorem. Podczas wędrówki po najpiękniejszym i najwyżej położonym ogrodzie japońskim w Polsce zapoznaliśmy się z japońską sztuką zakładania ogrodów i filozofią feng shui. Podziwialiśmy charakterystyczne dla Japonii kompozycje kamienne, strumienie i wodospady oraz typowo japońską roślinność: azalie, rododendrony, klony palmowe oraz różne gatunki host.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Siedlęcin, gdzie czekała nas przygoda w średniowiecznej wieży rycerskiej. Jest to największa i najlepiej zachowana wieża mieszkalno-obronna w Polsce. Wysłuchaliśmy tu ciekawej opowieści o życiu rycerzy średniowiecznych, w tym legendy o rycerzu króla Artura Lancelocie, utrwalonej na XIV-wiecznych malowidłach ściennych.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II