Dnia 07.12.2019 r. w Jaworzynie Śląskiej po raz pierwszy odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Volleymania Dolny Śląsk. Turniej został zorganizowany w wybudowanej niedawno i oddanej do użytku nowej hali sportowej. Rywalizowało ze sobą osiem ośrodków siatkarskich w trzech kategoriach „czwórek” – klasy szóste szkoły podstawowej, „trójek” – klasy piąte oraz „dwójek” – klasy czwarte. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej wspólnie z fundacją Volley Wrocław oraz przy wsparciu finansowym Uczniowskiego Klubu Sportowego „Karolinka” Jaworzyna Śląska. Turniej otworzyła pani Joanna Bartczak wicedyrektor SP w Jaworzynie Śląskiej, pan Karol Maksymiuk przedstawił sprawy organizacyjne i zanim rozpoczęliśmy nasze siatkarskie zmagania, które trwały pięć godzin,  wystąpiły jeszcze jaworzyńskie mażoretki – zespół Fart.

W turnieju wzięło udział 20 zespołów „dwójek” siatkarskich, 3 „trójek” oraz 7 „czwórek”, a oto klasyfikacja:

– w kategorii „4”  zwyciężyły Bielany Wrocławskie przed Miękinią, III miejsce zdobyły Janowice Wielkie.  Nasze reprezentantki doświadczyły u siebie goryczy porażki zajmując dopiero 6 miejsce. Cieszy nawiązana walka, mecze na przewagi, smucą zbyt liczne błędy i chęć szybkiego zdobywania punktów.

– w kategorii „3” najlepsze okazały się Janowice Wielkie, II miejsce dla gospodyń z Jaworzyny Śląskiej, III miejsce Miękinia.

– w kategorii  „2” zwyciężyły zawodniczki Wałbrzych 2, II miejsce przypadło Miękini 2,  trzecie Kamiennej Górze 1.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za włożony trud w organizację turnieju: pracownikom hali sportowej, zaangażowanym nauczycielom, pani pielęgniarce, rodzicom za słodki poczestunek oraz młodzieży szkolnej, która pełniła rolę sędziów wolontariuszy na naszej imprezie.