Klasy czwarte, pod opieką pani Agnieszki Ptak i pani Weroniki Ochman uczestniczyły w nietypowej lekcji w kinie. Temat zajęć: ,,Uwaga! Internet!’’ zainteresował młodzież. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter. Przekonali się, że   rakietę kosmiczną ze smartfonem łączy naprawdę dużo. Zobaczyli,  co by było, gdyby Internet przestał działać.

Lekcja o mediach prowadzona była  przez aktora. Podczas drugiej części zajęć mieliśmy okazję obejrzeć film pt.,,Labirynt”. Historia ukazana w filmie udowodniła, że przyjaźń jest ważna, a świat gier komputerowych może być niebezpieczny.