W minioną  środę, 14.11.2018r., na sali gimnastycznej przy ul. Mickiewicza 9 odbył się I Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Gościliśmy dwie reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie z opiekunami –  panem dyrektorem Maciejem Plenclerem oraz panią Adą Jędras, oraz reprezentację z Pastuchowa z nauczycielem wychowania fizycznego – panem Pawłem Kuklińskim. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Jaworzyna Śląska1 oraz Jaworzyna Śląska2. Opiekę nad zespołami sprawowała pani Aneta Kiszczyszyn. Zawody rozpoczął dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, pan Krzysztof Sołtys. Pan dyrektor  przywitał serdecznie wszystkich uczestników imprezy, życząc jednocześnie dobrej sportowej rywalizacji, wyśmienitej zabawy i wielu niezapomnianych wrażeń. Nagrody: puchary, medale, dyplomy oraz statuetkę najlepszej zawodniczki zakupiono z dotacji Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej.

Po rozegraniu  meczy systemem „każdy z każdym” rozgrywki zakończyły się następująco:

I   miejsce  – Jaworzyna Śląska 1

II  miejsce – Stary Jaworów1

III miejsce- Jaworzyna Śląska 2

IV miejsce – Pastuchów

V  miejsce – Stary Jaworów2

Najlepszą zawodniczką turnieju została uczennica naszej szkoły Katarzyna Hajduk.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej rywalizacji.