Dnia 22 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Zakładu Linii Kolejowych w Wałbrzychu. Wizyta Pana Krzysztofa Wójcika związana była z trwającą kampanią społeczną Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko” W ramach tej akcji wszyscy uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w prelekcji edukacyjnej na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Uczniowie obejrzeli pouczające filmy edukacyjne, oraz prezentację multimedialną. Zapoznali się z zasadami oraz przepisami dotyczącymi postępowania kierowców, rowerzystów i pieszych podczas zbliżania się do przejazdu kolejowego. Obejrzeli również filmy pokazujące skutki nierozważnego zachowania. Aktywnie uczestniczyli w pogadance, udzielając przemyślanych odpowiedzi. Hasło akcji „Szlaban na ryzyko” przypomina, że to od nas wszystkich zależy, jak wykorzystamy naszą wiedzę i umiejętności, aby bezpiecznie korzystać z przejazdów kolejowych.

Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do podniesienia świadomości w zakresie zagrożeń wynikających z niezachowania należytej ostrożności na przejazdach kolejowo – drogowych wśród najmłodszych użytkowników dróg. Na koniec uczniowie otrzymali atrakcyjne gadżety promujące kampanię.