1 marca w naszej szkole odbył się pierwszy etap  Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży. Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęli uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe.

I kategoria – młodsi: uczniowie klas 4-7.

II kategoria – starsi: uczniowie klas gimnazjalnych.

Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja ( w składzie: pani Elżbieta Pietrzak, pani Anna Jaroszek i pani Agnieszka Ptak) miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Przesłuchano kilkunastu recytatorów i wyłoniono laureatów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zdobywcy I miejsc będą reprezentować szkołę na etapie gminnym już 7 marca. Życzymy im dalszych sukcesów.

LAUREACI:

Kategoria- młodsi: