14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych kartek. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, klasa IV c wraz z wychowawcą  oraz szkolnym pedagogiem Panią Weroniką  Ochman zorganizowali pocztę walentynkową. Kilka dni wcześniej przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na szkolnym korytarzu. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucać do skrzynki swoje walentynki. Następnie w dniu zakochanych 14 lutego kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje walentynkowych listonoszek pełniły: Dominika Barnak oraz Aleksandra Jaroszewska. W główną rolę AMORA WALENTYNKOWEGO wcielił się Dawid Moździerz. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie wykonane. Prócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele.

„ Dzień Świętego Walentego”

To dzień dobry dla każdego.

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają !!!