,,(…) zobaczycie starzy, młodzi, czemu szewc bez butów chodzi? (..)’’

W dniu 10.10.2017  klasy drugie i trzecie były w Świdnicy na spektaklu pt. „Bajka o dzielnym Szewczyku”, który przygotował Katolicki Teatr Edukacji.

Atutem przedstawienia była pomysłowa scenografia, fantastyczne kostiumy, efekty specjalne oraz znakomicie dobrane rymowane teksty. Magiczna adaptacja sceniczna na podstawie książki ,,Bajki robotów’’ rozbawiła wszystkie dzieci. Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła teatrzyk pokazał wszystkim widzom, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście. Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom. Swój wkład w zachowanie optymistycznej atmosfery miał też taniec i śpiew piosenek, który spotkał się z dużym entuzjazmem dzieci.

Uczniowie pod wrażeniem pięknego spektaklu wracali do szkoły. Teatr wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze oraz brawa po zakończonym przedstawieniu.