6 października 2017 roku klasa 3c odwiedziła stary Młyn w Siedlimowicach,  który działa pod patronatem Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody. Zabudowania pochodzą z 1840 roku, a użytkowane maszyny to przełom XIX i XX wieku.

Przenieśliśmy się w czasie o 177 lat. Miejsce to zatrzymało czas, ale nie zatrzymało produkcji mąki. Oczywiście na przestrzeni lat młyn poddawał się nowoczesności, od napędu wodnego, wodno-parowego, wodno-elektrycznego, przeszedł całkowicie w latach 60-tych XX wieku na napęd elektryczny.

Poznaliśmy zabytkowe maszyny i sposób wytwarzania przez nie mąki, kaszy manny i otrębów. Potem z mąki pszennej, drożdży i ziół upiekliśmy własnoręcznie zrobione cienkie placuszki zwane podpłomykami. Były pyszne. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, pełni wrażeń i ze sporym zapasem mąki.

Pamiątkowe zdjęcia: