Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

21 maja obchodziliśmy święto szkoły, dzień ten jest wspomnieniem patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. Wybitnej poetki, pisarki i nowelistki, Konopnicka jest znana szerszej publiczności jako pisarz dziecięcy – należy tu wspomnieć o takich utworach jak: „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Na jagody”, „Co słonko widziało..”, „O Janku wędrowniczku”; a także jako autor patriotyczny – tekst „Roty” powstaje w 1909 roku, utwór szybko uzyskał status hymnu narodowego, był on dedykowany gnębionym Ślązakom.

W ramach obchodów dnia Patrona w klasach 1 – 3 uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali prace plastyczne do wybranego utworu Marii Konopnickiej, zostały one wyeksponowane na drzwiach gabinetów lekcyjnych a także na tablicy przy wejściu do szkoły. Dopełnieniem uroczystości była również audycja podczas, której pan dyrektor Marcin Kruk w kilku słowach wstępu przedstawił literacki dorobek poetki a także Jej ogromne zaangażowanie w walkę o prawa kobiet.

Zofia Kulba zaznajomiła uczniów z bogatym życiorysem Marii Konopnickiej, czytając biografię poetki. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i pozytywny odbiór – świadczy o tym ilość oddanych prac. Mamy głęboką nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda nam się świętować Dzień Patrona bez ograniczeń wynikających z pandemii coronawirusa.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II