18 maja w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Tego dnia obchodziliśmy rocznicę urodzin patronki szkoły Marii Konopnickiej, która  była wspaniałą  pisarką i matką. Pomimo wielu przeciwności losu nigdy się nie poddawała. Samotnie wychowywała i utrzymywała sześcioro dzieci, a przy tym rozwijała swoje pasje. Kierowała swoje  utwory przede wszystkim do najmłodszych, gdyż doskonale znała ich potrzeby. Napisała wiele utworów, które dzieci  bardzo chętnie czytają. Jak na urodziny przystało, każdy z gości przybył  z upominkiem dla naszej patronki. A były to fragmenty lubionych przez dzieci utworów Marii Konopnickiej.  Wszystkie klasy pięknie się zaprezentowały. Na koniec  wystąpili  laureaci „Wiosenaliów 2018” oraz  szkolny  zespół taneczny  „JUMP”. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Radę Rodziców.