W czwartek 15 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym dniu na korytarzach szkolnych pojawiły się informacje uświadamiające szkodliwość palenia i jego koszty. Dla klas 6 zorganizowano konkurs wiedzy propagujący postawę antynikotynową. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy w czterech etapach (quizie, pytaniach otwartych, tworzeniu haseł i asertywności). Zwycięzcą została klasa 6c. W działania szkoły włączył się również Sanepid, przeprowadził lekcję profilaktyczną dla klas 7 na temat palenia papierosów i konsekwencji zdrowotnych. Odbyło się również badanie smokolajzerem. Wierzymy, że obchody Dnia Rzucania Palenia zachęcą uczniów do refleksji i będą promować modę na niepalenie. Trzymamy kciuki.