Nasza szkoła wzięła udział w  IV DIECEZJALNY  KONKURS  O  OBOZIE  KONCENTRACYJNYM GROSS-ROSEN   PN. „KL GROSS-ROSEN (1940-1945) OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. Uczniowie szkoły podstawowej, III klas gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej mieli możliwość zmierzenia się z tematem historii nazistowskiego obozu w czterech kategoriach: wiedzy, plastycznej, literackiej i multimedialnej. Bardzo dobrą znajomością tematu w konkursie wiedzy zabłysną Kacper Prymas z klasy 7a. Został zwycięzcą tej edycji konkursu. Uczeń tej samej klasy Damian Krajdocha może się również pochwalić dużym osiągnięciem. Jego praca multimedialna zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu.

Finał konkursu i wręczenie nagród odbyło się 25.04.2019 roku w Muzeum Gross – Rosen. Uczestnicy uroczystości zwiedzili muzeum z przewodnikiem, wysłuchali prelekcji na temat życia za drutami obozu, były też prezentowane nagrodzone prace.

Takie konkursy i podobne działania są potrzebne, aby przybliżać młodym ludziom historię związaną z takimi miejscami. Kultywować pamięć i świadomość ogromnej tragedii wielu ludzi, której świadkiem był obóz KL Gross-Rosen. Ważne jest też rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich aby takie tragedie nigdy się nie powtórzyły.