Coroczne obchody Dnia św. Patryka w naszej szkole są doskonałą okazją do pogłębienie wiedzy nie tylko z zakresu języka, ale również historii oraz kultury Irlandii.

To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko na Zielonej Wyspie, ale na całym świecie.

Tego dnia uczniowie zapoznali się z legendą o św. Patryku, który nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i opowiadał o Trójcy Świętej na przykładzie trójlistnej koniczynki. Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że wypędził z niej zajadłe węże. Tańczyliśmy również do irlandzkiej muzyki. Każdy miał okazję zrobić sobie zdjęcie jako Leprechuan – irlandzki skrzat, który według legendy strzeże garnka ze złotem, które znajduje się na końcu tęczy. Trzecioklasiści wzięli udział w wewnątrzklasowym turnieju wiedzy na temat Dnia św. Patryka.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z tego dnia.