W dniu 07.10.2018 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Kobierzycach odbył się turniej Upowszechniania Piłki Siatkowej 2018, w którym wzięło udział ok. 100 zawodniczek klas IV – VI z terenu Dolnego Śląska . Najlepsze miejsce dziewcząt z Jaworzyny Śląskiej to V miejsce w kategorii klas piątych. Cieszą i jednocześnie smucą mecze przegrywane na przewagi, czyli dwoma punktami. Są oznaką nawiązanej walki z zespołami z innych miejscowości, ale brakuje „postawienia kropki nad i”, a tym samym rozstrzygnięcia na swoją korzyść. Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 a zakończył chwilę o godzinie 14:30.

W kategorii „2” zgłosiło się 9 zespołów, W kategorii „3” 11 , a w kategorii „4” 7 zespołów. Zostały rozegrane 82 mecze.

Dla uczestników turnieju oprócz sportowych emocji przygotowany został zdrowy posiłek.