Uczniowie klasy I c zdobyli kolejną odznakę  „ Sprawność Piłkarza” w ramach realizowanego w naszej szkole programu Sprawny Dolnoślązaczek. W zakresie tej odznaki realizowane były tematy z mini – piłki nożnej, mini-piłki koszykowej oraz mini – piłki siatkowej.

Uczniowie opanowali kozłowanie prawą, lewą ręką w miejscu w czasie 20 sekund, podania i chwyty piłki toczonej, podanej kozłem sprzed klatki piersiowej oraz rzut jednorącz na wysokość ok. 2 metrów. Doskonalili umiejętności podczas „gry do 5 podań”. Zapoznali się z postawą wysoką siatkarską oraz sposobami poruszania się po boisku, opanowali „koszyczek” . Dzieci doskonale bawiły się przy „rzucance siatkarskiej” i „balonówce”. Dużo radości szczególnie chłopcom sprawiły zadania do wykonania z zakresu piłki nożnej. Do zdobycia były pierwsze tytuły: Mistrz dryblingu, Mistrz krótkich podań oraz Mistrz strzałów na bramkę. Pierwszoklasiści rozegrali również swój pierwszy prawdziwy mecz piłki nożnej. Gratulujemy zdobytej sprawności.