Sport może i powinien być wspaniałą szkołą kształtowania ciała oraz siły woli. Od najmłodszych lat warto uczyć, że można pokochać wysiłek aby z satysfakcją zmęczyć się podczas różnorodnej aktywności fizycznej.

Nasi mali mistrzowie z klasy1b i 1c są po pierwszych zmaganiach w zdobywaniu odznaki lekkoatlety, królowej sportu. Nie było łatwo ale daliśmy radę. Podczas zmagań lekkoatletycznych dzieci uczestniczyły w biegach krótkich ze startu wysokiego, biegach długich, biegach sztafetowych, skoku wzwyż oraz rzucie piłeczką palantową. Zaliczaliśmy również testy sprawnościowe, w tym marszobieg na dystansie 600m.

Gratulujemy wszystkim uczestniczącym w zajęciach.

Podczas prób najlepsze wyniki uzyskali:

Najszybsi byli uczniowie z klasy 1b: Jagna Gajda, Nadia Łazar, Hanna Wojcieszek, Szymon Badowski oraz Maciej Stelmach.

Najbardziej wytrzymali: Jagna Gajda, Anna Paryl, Szymon Badowski  z klasy 1b oraz Jagoda Sawko, Kamil Lubczyński, Karol Pasikowski, Aleksander Araszczuk, Bartosz Grzyb z klasy 1c.

W rzucie piłeczką palantową najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie klasy 1b: Hanna Wojcieszek, Szymon Badowski oraz Maciej Stelmach.