Nasze pierwszaki z klasy 1b i 1c są po zmaganiach z kolejną dyscypliną sportu – unihokejem w ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek. Jest to gra, która świetnie stymuluje rozwój fizyczny, doskonali zdolności koordynacyjne dziecka, wyzwala wiele pozytywnych emocji oraz daje małym graczom możliwość uczenia się rywalizowania w duchu fair play.
Co musieliśmy opanować, aby otrzymać odznakę unihokeisty?

Uczyliśmy się poprawnego trzymania kija, prowadzenia piłki po prostej i slalomem, podań i przyjęć piłki z kolegą, przyjęć piłki po uderzeniu o bandę (ławeczkę gimnastyczną) oraz strzałów do bramki. Nauczyliśmy się również na czym polega błąd wysokiego kija i jak sędzia ten błąd sygnalizuje.
Na ostatnich zajęciach zasmakowaliśmy rywalizacji, organizując turniej klasowy unihokeja.