Jest taki przepiękny pałac. Nazywa się Tadż Mahal. Mało kto wie jaki był powód jego powstania. My po dzisiejszej wizycie muzyków w naszej szkole już wiemy…

Otóż dawno, dawno temu była sobie piękna księżniczka Mumtaz Mahal. Została porwana i książę po jej stracie jako wyraz tęsknoty i wielkiej miłości nakazał swoim budowniczym postawić piękny pałac z białego kamienia, drogich, kolorowych kamieni…Tak właśnie powstał Tadż Mahal, piękna budowla, która po dziś dzień znajduje się w Indiach.

Instrumentem muzycznym prezentowanym dzisiaj był saksofon. Zapamiętamy, że jego nazwa wzięła się od jego nazwiska człowieka, który go stworzył – Sax. Jest to instrument dęty drewniany, są cztery rodzaje saksofonów: basowy, tenorowy, sopranowy i altowy.