Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy spotkali się z uczniami klas IV, żeby porozmawiać o  cyberprzemocy,  oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.  Internet, telefony komórkowe,  to nasza codzienność z których obecnie  wszyscy korzystamy  – dzieci i dorośli. Internet przynosi wiele informacji, ale należy  pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich do wieku, to wszystko może nieść za sobą poważne konsekwencje. Policjanci uświadamiali uczniom co to jest cyberprzemoc, wskazywali na inne zagrożenia dla dzieci i młodzieży z użyciem Internetu, komputera, czy też telefonu komórkowego. Uczniowie obejrzeli kilka filmików zmuszających do refleksji, mieli również możliwość zadawania pytań, z czego bardzo chętnie korzystali.