Na lekcji j. polskiego uczniowie klasy 3a omawiali opowieść E. E. Schmitta pt.”Oskar i pani Róża”. Ta historia w dużej mierze zainspirowała młodzież do napisania listów do podopiecznych Marzycielskiej Poczty .Wybraliśmy jednego z największych optymistów na świecie – ośmioletniego Mateusza Halejcio. Mateusz chciałby mieć magiczne buty, które pozwoliłyby mu chodzić, bo ze względu na chorobę musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Jesteśmy przekonani, że dobre słowa zawarte w naszych listach sprawią, że na twarzy chłopca pojawi się uśmiech.
Każda historia  podopiecznych Marzycielskiej Poczty jest wzruszająca, ale uczy nas –rówieśników zrozumienia i empatii. List to bardzo skromny podarunek skierowany do osoby chorej, ale mocno wierzymy, że stanie się on malutkim promykiem słońca w trudnym życiu naszych nowych przyjaciół. Wszystkim dzieciom z całego serca życzymy zdrowia i szczęścia, zaś ich rodzicom siły do walki o lepsze jutro.
To już nie pierwszy i nie ostatni raz uczniowie klasy 3a pisali listy do Wielkich Bohaterów Marzycielskiej Poczty.