W naszej szkole realizowana jest ogólnopolska kampania społeczna „Idą święta – nie o sms’ie, lecz o kartce pamiętaj”, której koordynatorem jest Ewa Grobelna. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, o ludziach starszych ,wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Piękne słowa otuchy ,motywacji do aktywności i szczęśliwego przeżywania każdej chwili trafiły dzisiaj do pensjonariuszy Domu Seniora Marconi Medica w Świdnicy,, Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej Biały Orzeł w Sokołowsku , Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Mikulicza Radeckiego w Świebodzicach oraz do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach.

Twarze uczniów w trakcie tworzenia życzeń  przeważnie były uśmiechnięte, ale często zdarzały się chwile zadumy i refleksji. Mamy nadzieję, że kartki  przyniosą radość i otulą  ciepłem serca oraz pozwolą chociaż na chwilę oderwać się od trudnych ,smutnych momentów życia.

Serducha naszych uczniów są wielkie, więc wierzymy, że możemy się nimi dzielić z potrzebującymiJ

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.

To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.

Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.

Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

Stanowią formę integracji wszystkich ludzi.

To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.