Idea wspólnego czytania ma już kilkuletnią tradycję. Akcja została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP, a jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tym roku  czytane było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nasza społeczność uczniowska miała także możliwość zapoznania się z treścią proponowanej powieści. W piątek zaproponowaliśmy uczniom piknik literacki.

W świat Cezarego Baryki przeniósł nas Pan Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, który jako pierwszy przeczytał fragment „Przedwiośnia”. Następnie prezentację powieści kontynuował Pan Dyrektor Krzysztof Sołtys, Pani Wicedyrektor Joanna Bartczak i Pani Elżbieta Pietrzak. Lektorami byli także uczniowie klas ósmych i trzecich.

Inicjatorkami wydarzenia były: Magdalena Glińska, Ewa Grobelna i Elżbieta Pietrzak.