Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, po raz kolejny w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt.: „Mój przyjaciel Miś”. Celem konkursu było zainteresowanie najmłodszych literaturą o misiach oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych.  Podsumowanie konkursu odbyło się 7  grudnia . Dzieci wykorzystały różnorodne techniki (np.: rysowanie kredkami, malowanie farbami rosnącymi, wyklejanie ziarnami, collage i inne) oraz materiały do zrobienia swoich prac.

Jury po długich naradach wyłoniło zwycięzców spośród tegorocznych uczestników konkursu.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Filip Krajewski klasa  Ib

II miejsce: Michalina Góra klasa IIa

III miejsce: Wiktor Moczadło klasa 1c

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! Podziękowania i słowa uznania kierujemy również do pozostałych uczestników konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w konkursach plastycznych.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną dyplomy oraz upominki dla zwycięzców,  jak i  również dla wszystkich uczestników  zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Organizatorami konkursu były:

Weronika Ochman i Patrycja Pasternak