Dzisiaj poznaliśmy okoliczności wynalezienia maszyny parowej. Wcześniej wszystkie prace wykonywano ręcznie, a od tego czasu bardzo dużo prac można było wykonywać za pomocą specjalnie skonstruowanych maszyn napędzanych parą: najpierw były to maszyny stacjonarne, a z czasem wynaleziono …parowóz! I wtedy też zaczął się niesamowity rozwój kolei, parowców, a więc podróżowania i przemieszczania się ludzi. Mieliśmy też dzisiaj możliwość zaobserwować prawdziwą parę…

Instrument dzisiaj poznany to gitara elektryczna basowa. Zaprezentował nam ją nam pan Marcin. Gitara ma cztery struny, wydaje niskie tony, jest instrumentem rytmicznym.

Bawiliśmy się w pociąg, mogliśmy pośpiewać Let it snow po polsku czy Pada śnieg.

Ponieważ było to ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym życzyliśmy sobie wesołych Świąt.