W piątkowy słoneczny dzień, grupa 44 uczniów klas piątych wraz z opiekunami udała się na Szkolny Myśliborski Festyn Przyrodniczy. Po przybyciu na miejsce od razu przystąpiliśmy do rywalizacji w wielorakich konkurencjach-sprawnościowych, sportowych, w biegu patrolowym,  w konkursach wiedzy: rozpoznawanie tropów zwierząt­­­­­­­­, głosów, łowienie i rozpoznawanie gatunków ryb, segregowanie śmieci, budowanie szałasu, krzesanie ognia,  przebranie grupy. Była  też chwila  przerwy  na pieczenie kiełbasek  i  popcorn. W festynie brało udział około 300 uczniów z sześciu szkół Nasza drużyna walczyła dzielnie i w zaciętej rywalizacji  zajęła czwarte miejsce, tracąc tylko jeden punkt do trzeciego. Wróciliśmy  z wieloma nagrodami, zdobytymi  nowymi wiadomościami i umiejętnościami. Dziękujemy dyrekcji DZPK we Wrocławiu za zaproszenie nas do udziału w festynie-bo jak powiedział pan dyrektor, witając szkoły –samo zaproszenie szkoły to już wielkie wyróżnienie za działalność ekologiczną. Byliśmy jedyną szkołą z powiatu świdnickiego. Opiekunowie  byli dumni  ze swojej drużyny za ducha walki i bardzo dobre zachowanie. Były to super zajęcia rozwijające ciekawość świata poprzez aktywne poznawanie przyrody.