Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta.

1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. Święto Narodowe 3 maja, upamiętnia przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.
Cała społeczność szkolna włączyła się dziś w obchody tych ważnych świąt, podkręslając ich ważność odświętnymi strojami, które przybrały barwy biało-czerwone. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali symboliczne flagi w postaci kotylionu, które dumnie i z szacunkiem nosili przez cały dzień. Patriotyczne kotyliony, dekorację i audycję przygotowały dziewczęta z klasy 2B gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego „Święto Narodowe 3 Maja”, o oprawę fotograficzną zadbała Natalia Ząbek. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w obchody 227-rocznicy Uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Na szczególne wyróżnienie zasługują dwie klasy, które w całości, wspólnie z wychowawcami podkreśliły uroczysty charkter dzisiejszego dnia biało-czerwonym strojem. Dziękujemy i gratulujemy klasie 3 A gimnazjum z wychowawcą p. Jolantą Sołtys i klasie 6A szkoły podstawowej z wychowawcą panią Ewą Miszkuro-Kulaszewską.