W ciągu jednej nocy, Święty Mikołaj musi roznieść miliony prezentów dzieciom na całym świecie. Nic dziwnego, że jego pracownia nie znajduje się tylko w Laponii. Kolejnym miejscem, w którym możemy go znaleźć jest Biegun Północny.

W ramach podsumowania lekcji języka angielskiego o tematyce bożonarodzeniowej, nasi pierwszoklasiści wykonali listy do św. Mikołaja, w których narysowali oraz podpisali wymarzone prezenty świąteczne. Początkiem grudnia listy zostały wysłane do North Pole w Kanadzie. Święty Mikołaj mieszka tam pod adresem: Santa Claus, North Pole HOH OHO Canada.

Całą akcję zorganizowała Kanadyjska Poczta (Canada Post).