Tym razem analizując lekturę „Tajemniczy ogród” na lekcji języka polskiego w klasie 6b sięgnęliśmy po starą, dobrze znaną metodę pracy z tekstem. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie projektu własnego ogrodu. Przygotowaliśmy cytaty ukazujące zmiany w tajemniczym ogrodzie od momentu, w którym odkryła go Mary po pełen rozkwit. Dzieci korzystały z cytatów i miały możliwie najwierniej odtworzyć ogród opisany w powieści  Frances Hodgson Burnett. W ten sposób powstały szklane „opowieść” o zmieniającym się ogrodzie, które wykorzystaliśmy podczas kolejnych lekcji, gdy rozmawialiśmy o wewnętrznych przemianach bohaterów.

Ciekawe doświadczenie i piękne efekty .Kreatywność uczniów jest wspaniała , czego dowodem są zdjęcia.