Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Uczniowie klasy 7c reprezentowali Szkołę Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej podczas uroczystych obchodów Dnia Kolejarza w Gminie Jaworzyna Śląska, które odbyły się 25 listopada 2019 roku. Już  od 38 lat kolejarze  upamiętniają swoją patronkę –  św. Katarzynę Aleksandryjską. W ramach obchodów tego święta zorganizowano spotkanie dzieci i młodzieży z emerytowanymi kolejarzami pod hasłem „Kolej łączy pokolenia”.

Podczas spotkania złożono kwiaty pod pomnikiem św. Katarzyny, a następnie zaproszeni goście zostali oprowadzeni po Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa przez pana Zbigniewa Gryzgota, wieloletniego pracownika kolei.  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali historii o jaworzyńskich lokomotywach, które znane są na całym świecie. Wiele z nich ma na swoim koncie karierę filmową w takich produkcjach jak „Anna Karenina” czy „Lalka”. Kolejną  atrakcją był jeden z pierwszych polskich komputerów – „Odra”, który swoim rozmiarem zajmuje całe pomieszczenie! Uczniowie mogli także obejrzeć gabinet naczelnika, pokój lekarski, drukarnię i inne ekspozycje dostępne dla zwiedzających. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również makieta z trakcją kolejową wykonana przez uczniów byłej szkoły kolejowej. Podczas spotkania organizatorzy ugościli  nas ciepłą herbatą i pysznym słodkimi wypiekami.

Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i interesującą lekcję historii.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II