Uczniowie z jaworzyńskiej podstawówki ramach corocznej  akcji pomocy dla zwierząt  zebrali ponad  650 kg karmy  dla piesków i kotków  świdnickiego schroniska .Zbiórka karmy to jedna z konkurencji  rocznego konkursu  „Klasa Ekomaniaków”. W czasie ferii  grupa uczniów odwiedziła schronisko w Świdnicy  i przekazała zebraną karmę i koce. Wolontariusze wykazali się wielką empatią i  ze wzruszeniem  wysłuchali opowieści  o podopiecznych, dowiedzieli się jak zostać wolontariuszem  i jak adoptować  zwierzaki.

Organizatorzy zbiórki dziękują wszystkim uczniom i ich rodzicom za przekazaną karmę. Szczególne podziękowania dla uczniów, którzy podarowali największą ilość karmy i kocy: M.Kuriaty, M.Fudali, A.Dyko, M.Mitury, Ł.Leszczyńskiego, J.Wardach, O.Marek, O.Śmiałowskiej, A.Myślickiej A.Michalskiej, J.Hurmanowi oraz K.Wardach.

Jolanta Sołtys