Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Jaworzynie Śl. odbyła się wymiana ze szkołą partnerską Mittelschule z bawarskiego miasta Pfeffenhausen. Uczniowie spędzili tydzień pełen niezapomnianych wrażeń na ciekawych wycieczkach, spotkaniach i warsztatach. Wspólnie z uczniami z Niemiec zwiedzili Jaworzynę Śl. , a w niej Muzeum Kolejnictwa, Świdnicę ze słynnym Kościołem Pokoju oraz Starą Kopalnię w Wałbrzychu, gdzie wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Mieli również okazję pobyć wspólnie cały dzień we Wrocławiu, w którym odwiedzili m.in. Zoo, odbyli przejażdżkę po mieście, spacer po starówce z przewodnikiem, a na koniec dnia mogli zrobić zakupy w centrum handlowym „Wroclavia”.
Jeden z dni pobytu grupy niemieckiej w Polsce poświęcony był warsztatom historyczno-kulturowym w Krzyżowej, miejscu pamięci historycznej, a następnie żywej lekcji historii w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śl. przy licznym udziale społeczności gminy Jaworzyna Śl. Impreza zakończyła się uroczystym pożegnaniem naszych gości z Niemiec połączonym z honorowym wpisem uczestników wymiany do Kroniki szkolnej.