Dnia 15 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Kropka z książeczki stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. W tym roku Dzień Kropki ponownie zawitał u nas. Podczas naszych tegorocznych obchodów uczniowie obejrzeli historię małej Vashti oraz zaprojektowali własne kropki, w które wpletli poznane słownictwo. Pierwszaki utrwaliły nazwy kolorów zaś trzecioklasiści nauczyli się literować swoje imiona w języku angielskim. Pomysłowość dzieci nie miała granic. Jednak największą atrakcją było “ożywienie” kropek. Dzięki mobilnej aplikacji dzieci miały okazję obejrzeć swoje kropki w trójwymiarze. Efekt był imponujący, a Dzień Kropki przez wszystkich zapamiętany.