Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.

Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – International Dot Day. Od pięciu lat 15 września obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nasze Obchody Dnia Kropki w klasach I-III, zaczęliśmy od obejrzenia historii małej Vashti, w języku angielskim z polskimi napisami. Kropka stała się dla nas także inspiracją do rozmów na temat naszych talentów, pasji i zainteresowań. Uczniowie wykonali prace plastyczne oczywiście z kropką. Były kropki małe lub wielkie kropy, w pojedynkę lub w towarzystwie innych kropek, jednobarwne lub kolorowe. Kropkowane arcydzieła! Uczniowie klas 3 wykonali własne kropkowe emocje, ucząc się nowych słów i zwrotów w języku angielskim. Uczniowie klasy 2d zmagali się z kropkowym Sudoku rozwijając umiejętność logicznego myślenia oraz spostrzegawczość. Pierwszoklasiści utrwalali nazwy kolorów podczas wspólnego czytania książki H. Tullet „Press here” oraz obklejania się kolorowymi kropkami.

Z  niecierpliwością czekamy na kolejny International Dot Day w naszej szkole!

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II