17 marca jest Dniem Świętego Patryka, patrona Irlandii. Dzień ten jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy. Nie jest to jednak jedynie święto narodowe Irlandii. W wielu państwach na świecie w dniu dzisiejszym organizowane są parady, imprezy czy koncerty na cześć patrona Zielonej Wyspy. My również postanowiliśmy zaakcentować ten dzień w naszej szkole.

Zgodnie z najważniejszą tradycją obchodów Dnia Świętego Patryka, uczniowie ubrani byli na zielono lub mieli element stroju w tym kolorze. Zielony to narodowy kolor Irlandii nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną właśnie świętemu Patrykowi. Według legendy Święty Patryk wykorzystywał tę roślinę, aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat o Trójcy Świętej.

Obchody nasze trwały cały tydzień. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie poznali historię Świętego Patryka, obejrzeli krótki filmik, śpiewali i tańczyli w rytm irlandzkiej muzyki.  Dowiedzieli się gdzie leży Irlandia i dlaczego nazywana jest Zieloną Wyspą oraz poznali symbole tego kraju. Klasy pierwsze wykonały shamrock utrwalając przy tym części ciała. Klasy drugie stworzyły zielone naszyjniki z makaronu i koniczynek. Klasy trzecie i 4b  miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, biorąc udział w quizie.

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole były dla wszystkich wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy o otaczającym nas świecie. Wszak nauka języka angielskiego to nie tylko nauka samego języka, to także poznawanie geografii, kultury i realiów krajów anglojęzycznych.