Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować.

Podczas naszych całotygodniowych obchodów na wszystkich uczniów czekało wiele interesujących lekcji kulturowych oraz ciekawych wydarzeń, między innymi: kolorowa gazetka, dekoracje, quiz językowy z wykorzystaniem platformy Kahoot, wykonie flag i ich wizualizacja. Czas na przerwach umilały nam największe europejskie przeboje. Dodatkową atrakcją było stworzenie filmu z poznanymi zwrotami w różnych językach europejskich.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z naszych obchodów.