Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W ramach projektu unijnego „Szkoła z Kluczem” grupa gimnazjalistów spędziła sobotni dzień na warsztatach ekologicznych. Zajęcia rozpoczęły się poligonem naukowym w terenie, na którym poznaliśmy różne rodzaje roślin i ziół. Uczniów zaskoczyło wiele nowych i ciekawych informacji o tych roślinach. Dowiedzieli się między innymi, że z żołędzi można zrobić kawę i mąkę, a z liści jabłoni czarną herbatę. Próbowaliśmy również wielu jadalnych roślin i kwiatów, np. dziką marchew, czarny bez, nasturcję, która przypomina smakiem rzeżuchę.

Druga część zajęć odbywała się w „Zielonym Laboratorium”. Z zebranych w terenie owoców i ziół zaparzyliśmy pyszną herbatkę. Następnie uczniowie wykonali ekologiczne mydełka według własnych pomysłów i wzorów: sosnowe, lawendowe, cynamonowe, różane i szałwiowe. Warsztaty zakończyły się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Przy ognisku dokonaliśmy ewaluacji zajęć. Uczniowie wrócili bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Całość warsztatów prowadził p. Maciej, absolwent naszej szkoły, który wykazał się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem.

Lucyna Czwartacka-Luba

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II