W ramach projektu unijnego „Szkoła z Kluczem” grupa gimnazjalistów spędziła sobotni dzień na warsztatach ekologicznych. Zajęcia rozpoczęły się poligonem naukowym w terenie, na którym poznaliśmy różne rodzaje roślin i ziół. Uczniów zaskoczyło wiele nowych i ciekawych informacji o tych roślinach. Dowiedzieli się między innymi, że z żołędzi można zrobić kawę i mąkę, a z liści jabłoni czarną herbatę. Próbowaliśmy również wielu jadalnych roślin i kwiatów, np. dziką marchew, czarny bez, nasturcję, która przypomina smakiem rzeżuchę.

Druga część zajęć odbywała się w „Zielonym Laboratorium”. Z zebranych w terenie owoców i ziół zaparzyliśmy pyszną herbatkę. Następnie uczniowie wykonali ekologiczne mydełka według własnych pomysłów i wzorów: sosnowe, lawendowe, cynamonowe, różane i szałwiowe. Warsztaty zakończyły się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Przy ognisku dokonaliśmy ewaluacji zajęć. Uczniowie wrócili bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Całość warsztatów prowadził p. Maciej, absolwent naszej szkoły, który wykazał się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem.

Lucyna Czwartacka-Luba