21 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Uczniowie mogli obejrzeć gazetkę, przeczytać sentencje dotyczące tego dnia. W każdej z klas przeczytano opowiadanie o „Pani Życzliwej”, która przypomniała dzieciom o tym, że należy być życzliwym, miłym i pomocnym na co dzień, a nie tylko od święta. W tym dniu zarówno dzieci jak również pracownicy szkoły nosili żółte elementy garderoby – kolor ten jest symbolem tego dnia.

W klasach przeprowadzono wybory na najżyczliwszą dziewczynkę i najżyczliwszego chłopca. Wybrani zostali nagrodzeni „Orderem Życzliwości” oraz słodkim upominkiem w postaci lizaka. Oto zwycięzcy:

1A- Aleksandra Wargol i Jan Makówka;

1B- Julia Galicka i Antoni Bednarczyk;

1C –Malwina Mitura i Michał Głogiewicz;

2A – Gabriela Barowicz i Fabian Poręba;

2B – Wiktoria Mojsiejuk i Jakub Kolasiński;

2C – Jagoda Swako i Sławomir Dudzic;

2D- Oktawia Okarmus i Miłosz Rak;

3A – Patrycja Drobniecka i Filip Zając;

3B – Maja Pukszto i Przemysław Kuciński;

3C – Julia Hampel i Marcin Gałka.

Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Organizatorzy:

Weronika Ochman

Patrycja Pasternak